"Ještě jednou děkujeme, dětem se vše moc líbilo. Maratónek jste krásně zvládli, i když bylo extrémní počasí." Stanislav Škoda, otec dítěte z příměstského tábora Maratónek

Meziškolní konference 2018

TISKOVÁ ZPRÁVA BIKE CAMP

BIKE CAMP: PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR PRO MALÉ CYKLISTY NABÍDNE VÝLETY I ZÁBAVU

Pro všechny malé cyklisty a milovníky cykloturistiky v Praze je na poslední červencový týden připravený příměstský tábor Bike camp.  Na děti ve věku od 7 do 14 let čeká pět dní plných zábavy nejen na kole v prostředí Královské obory Stromovka a pražského výstaviště. Tábor pořádá nezisková organizace DĚLEJ CO TĚ BAVÍ Již druhým rokem ve spolupráci s Výstavištěm Praha a za finanční podpory MČ Praha 7, MČ Praha 1 a MHMP.

V termínu od 23. do 27. července 2018 mohou děti strávit v sedle svých kol a objevovat zajímavá místa a zákoutí v okolí pražského výstaviště. A nejen to. Připraven je pro ně i bohatý doprovodný táborový program.

„Kromě výletů na kolech se děti naučí i základům bezpečné jízdy a také to, jak se o kolo starat. Chybět nebudou ani táborové hry a soutěže,“ informovala za organizátory Jiřina Faloutová a dodala, že celý táborový program bude pod dohledem zkušených pedagogů. Malí táborníci se mohou těšit i na návštěvu planetária nebo plaveckého bazénu.  

Program Bike campu začíná vždy v 8 hodin a trvá do 17 hod, je určený pro začátečníky i zkušenější cyklisty. Nutností je však vlastní kolo a přilba.

Cena za pětidenní pobyt na táboře včetně jídla, pití a vstupenek je 3 500,- Kč za 1 dítě. „Děti s trvalým bydlištěm v MČ Praha 7  a v MČ Praha 1 zaplatí 2 500,- Kč,“ doplnila Faloutová.

Více informací a přihlášky najdete www.delejcotebavi.com nebo www.facebook.com/delejcotebavi.

 

TISKOVÁ ZPRÁVA MARATÓNEK

NA PŘÍMĚSTSKÉM TÁBOŘE MARATÓNEK SI DĚTI UŽIJÍ POHYB APŘEDEVŠÍM ZÁBAVU

Noví kamarádi, nové zážitky a také základy pohybových návyků. To a ještě mnohem více čeká na všechny děti, které se v letošním roce přihlásí na speciální příměstský tábor Maratónek, který se bude konat poslední červencový týden na Výstavišti Praha.

Od 23. do 27. července 2018 děti zažijí v areálu pražského výstaviště pět dní plných zábavy společně s trochou pohybu. Program začíná vždy v 9 hodin a trvá až do 17 hod.

„Příměstský tábor Maratónek jsme pořádali poprvé v loňském roce a setkal se s velkým ohlasem. Letos jsme navíc denní program prodloužili až do pozdního odpoledne,“ řekla za organizátory Jiřina Faloutová a dodala, že během pěti dnů se děti naučí nejen pohybových spoustu her, ale budou navštěvovat přilehlá zajímavá místa, jenž Praha 7 nabízí. Pojedou vlakem na výlet a poznají spoustu nových přátel. Přihlásit se mohou děti od 6 do 14 let.

Maratónek pořádá nezisková organizace DĚLEJ CO TĚ BAVÍ ve spolupráci s Výstavištěm Praha a za finanční podpory MČ Praha 1.

Cena za táborový pobyt je 2 000 Kč a zahrnuje jídlo, pití a všechny vstupy. Pro děti z MČ Praha 1 je cena 1.500,- Kč.

Více informací a přihlášky najdete www.delejcotebavi.com nebo www.facebook.com/delejcotebavi.

 

TISKOVÁ ZPRÁVA BEZSTAROSTNÁ JÍZDA 2018

V Praze 27. dubna 2018

 

BEZSTAROSTNÁ JÍZDA NABÍDNE NA PRAŽSKÉ KAMPĚ EXHIBIČNÍ JÍZDY I DISKUZE

Cyklisté, skejťáci, longboardisté, inlineři, chodci, běžci nebo vozíčkáři a lidé, kterým není pohyb ve městě lhostejný. Ti všichni se sejdou v neděli 20. května 2018 na pražské Kampě, aby se vydali na spanilou jízdu a strávili odpoledne plné sportu a dobré zábavy a podpořili téma vzájemné slušnosti a tolerance ve veřejném prostoru.

Čtvrtý ročník Bezstarostné jízdy, kterou pořádá nezisková organizace DĚLEJ CO TĚ BAVÍ ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 a Magistrátem hlavního města Prahy, nabídne ukázkové jízdy, testování strojů, soutěže, workshopy, ukázky oblečení i sportovních doplňků a mnoho dalšího. „Rádi bychom představili všem zájemcům o aktivní způsob trávení volného času současné trendy a možnosti sportovního vyžití, jež jsou v městských podmínkách Prahy reálné. Cílem je také společně vylepšit podmínky pohybu ve veřejném prostranství,“ informovala za organizátory Jiřina Faloutová.

Během odpoledne proběhne exhibice předních jezdců na U-rampě, profesionálních bikerů, skateboardistů a také exhibiční vystoupení oblíbeného parkuru. Hlavním bodem programu pak bude Freestyle BMX, SK8 a Scooter show na U-rampě v čele s profesionálním českým bikerem Janem Valentou, několikanásobným mistrem světa a České republiky v disciplíně BMX Vert ramp.

Všechny disciplíny si návštěvníci mohou také sami vyzkoušet a využít půjčovnu kol, skateboardů, longboardů a koloběžek.

Program v rámci akce je připraven i na pódiu, kde se při debatě setkají zástupci hlavního města Prahy, profesionálové silničního provozu z BESIP, odborníci z Prevence dětem, také propagátoři Čistou stopou a zástupci Sportovního svazu vozíčkářů. A to v rámci projektu Zaslušnost.cz. Ten si klade dlouhodobě za cíl zlepšovat mezilidské vztahy nejen ve veřejném prostoru.

Bezstarostná jízda je společně s MOVE festem součástí SPORT FESTU, který se na pražské Kampě uskuteční ve stejný den na stejném místě. Aktivní, soutěživé, hravé a pohodové odpoledne SPORT FEST je určeno dětem, mládeži a široké veřejnosti, zkrátka všem, kteří se chtějí pořádně rozhýbat a to ZDARMA. Od 12 do 18 hodin si tak mohou účastníci vybrat z pestré škály různých sportovních aktivit.

Kontakt

Jiřina Faloutová

Tel.: 776 369 685

email: jirina@delejcotebavi.com

 

TISKOVÁ ZPRÁVA MEZIŠKOLNÍ KONFERENCE 2018

Praze 13. února 2018                                                                      

 

MEZIŠKOLNÍ KONFERENCE NAUČÍ STUDENTY PREZENTOVAT A DISKUTOVAT

Osvojit si umění prezentace před lidmi, obhajovat své názory i diskutovat na úrovni. Tuto možnost nabízí studentům středních škol již 7. ročník Meziškolní konference pořádaný neziskovou organizací Dělej, co tě baví, z. ú. Konat se bude 21. února v Praze v Mramorovém sále České spořitelny za účasti českého zástupce Evropské komise.

 

Snahou organizace Dělej, co tě baví je motivovat děti a mládež k rozvíjení vlastní osobnosti. K tomu patří i naučit se mluvit před lidmi, prezentovat slušně své názory a umět si je obhájit v diskusi. Vybraní studenti středních škol si právě toto mohou vyzkoušet na pražské Meziškolní konferenci na čtyřech různorodých tématech:

  • Vím, jaké mám možnosti studovat a pracovat v Evropě?,
  • Mobilní aplikace a moje motivace ke sportu aneb proč se vůbec hýbat?,
  • Digitální studium aneb já a „digi svět“
  • Hi stranger, how do you feel in the Czech republic?

 

Studenty vybíráme z opravdu velké řady zájemců. Tentokrát dostane příležitost více než 20 studentů z 10 různých středních škol,“ uvedla za organizátory Jiřina Faloutová, ředitelka projektu Dělej, co tě baví. Mimo to na konferenci vystoupí Petr Naske z Ústavu národního vzdělávání a předseda Jednoty školských informatiků. Jeho přednáška se bude týkat aktuálního tématu digitálního vzdělávání. Příspěvek zástupce Vysoké školy tělesné výchovy a sportu Palestra zase studentům představí možnosti studia sportovních oborů.

 

Hlavním partnerem konference je Zastoupení Evropské komise v ČR, které na akci představí možnosti využívání programů EU určených právě mladým, jako jsou Erasmus+, Evropa pro občany nebo nově také dobrovolnickou iniciativu Evropský sbor solidarity. Dalšími partnery jsou Magistrát hlavního města Prahy, Centrum pro talentovanou mládež a Pražské centrum primární prevence a obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius.

 

Meziškolní konference se koná ve středu 21. února od 9:30 do 16:00 hodin v Mramorovém sále České spořitelny v Praze. Bližší informace na www.delejcotebavi.com

 

O pořadateli

DĚLEJ CO TĚ BAVÍ z.ú. je nezisková organizace motivující děti a mládež k pohybu, kreativitě, rozvíjení vlastní osobnosti. Svou aktivitou hledá rovnováhu mezi rychle se šířícími lákadly digitálního světa a tolik potřebnou fyzickou aktivitou dnešních dětí. Právě díky častým akcím zaměřených na sport a kreativitu se snaží o návrat dětí k přirozenému pohybu. Další snahou organizace je zábavnou formou šířit mezi děti a mládež základní hodnoty, které je následně formují k jejich zdravému rozvoji a proaktivnímu přístupu ke svému okolí. Hlavní motto, o které se nezisková organizace opírá ve všech svých činnostech, je sociální rovnost, zdravý, slušný přístup k životu, a ohleduplnost k přírodě.

O programu Erasmus+

Vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže. Je nástupcem Programu celoživotního učení, programu Mládež v akci a dalších. Více na: http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/node_cs.

 

Kontakt pro média:

Jiřina Faloutová

Tel.: 776 369 685

email: jirina@delejcotebavi.com

 

Výstaviště Praha
Střední průmyslová škola dopravní, a.s.
Decathlon
Vysoká škola tělesné výchovy a sportu
Ruce na prsa
Všeobecná zdravotní pojišťovna
I'm fit
Národní informační centrum pro mládež
Czech on Board with Myanmar
Sokol
Praha 7